Šodien Ministru kabineta sēdē uz laiku tika atlikta likumprojekta “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” skatīšana, kas nosaka, ka Valsts kancelejai jānodrošina Augstākā tiesa (AT) ar nepieciešamajām telpām Administratīvā departamenta darba uzsākšanai 2004.gada 1.februārī. Ministru prezidents Einārs Repše jautājumu nodeva sagatavošanai un izvērtēšanai Tieslietu ministrijai, Finanšu ministrijai un Valsts kancelejai, lai rastu iespējas nodrošināt AT ar telpām Tiesu pilī.

AT priekšsēdētājs Andris Guļāns Ministru kabineta sēdē ziņoja, ka Administratīvā procesa likums stājas spēkā 2004.gada 1.februārī, kad darbs jāuzsāk Administratīvajam departamentam Augstākajā tiesā. Tajā strādās pieci senatori un 15 tiesas darbinieki – tai skaitā sekretāri, palīgi, konsultanti un kancelejas darbinieki. Lai Administratīvais departaments varētu sākt darbu ir nepieciešamas telpas, kuras jau uz šo brīdi trūkst. AT priekšsēdētājs sēdē uzsvēra arī Tiesu pils celtniecības vēsturisko mērķi.

Valsts kanceleja jau iepriekš pauda viedokli, piedāvājot AT nomāt telpas ārpus Tiesu pils.

AT telpu nomāšana nebūtu iespējama vairāku iemeslu dēļ, jo šādiem mērķiem nav paredzēti līdzekļi un tas funkcionāli neatbilst tiesas prasībām, jo tiesnešu kabinetiem, tiesas zālēm un tiesas kancelejai jāatrodas vienā ēkā.

 

Autors: Baiba Dārzniece, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze - sabiedrisko attiecību konsultante, tālrunis: 7020395

E-pasts: baiba.darzniece@at.gov.lv