Pieci tiesu izpildītāji, kurus amatā iecēlis tieslietu ministrs, 25. februārī nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam. Jaunieceltie tiesu izpildītāji amata pienākumus sāks pildīt ar 1. martu.

Zvērinātu tiesu izpildītāju rindas papildinājuši Baiba Krautmane, Iveta Kruka, Jānis Jonas un Juris Gehtmanis Rīgas apgabaltiesas teritorijā un Zane Filatova Vidzemes apgabaltiesas teritorijā.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, apsveicot jaunos tiesu izpildītājus, norādīja uz viņu darba nozīmi: „Ko vērta skaista māja, ja tai nebūtu jumta? Tāpat arī – lai cik smagi nācis tiesas nolēmums un lai cik labs tas būtu – tiesas pūliņi būs bijuši velti bez nolēmuma pienācīga izpildījuma. Tiesu izpildītāji ir mazi, bet ļoti svarīgi zobratiņi tiesiskuma stiprināšanas mehānismā.”

Savukārt Māra Grēniņa, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes izpilddirektores p.i., jaunajiem kolēģiem vēlēja darba ikdienā neaizmirst svinīgā zvēresta vārdus un varbūt iedibināt sev tradīciju katru gadu šajā datumā pārlasīt zvērestu.   

Saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma 29.pantu, zvērināts tiesu izpildītājs iekļaujams zvērinātu tiesu izpildītāju sarakstā un var sākt pildīt amata pienākumus tikai pēc tam, kad viņš ir apdrošinājis profesionālās darbības risku un devis Augstākās tiesas priekšsēdētājam zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211