Otrdien, 5.decembrī,  Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma piecpadsmit Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Par to, ka advokātu saime saņēmusi spēcīgu papildinājumu, liecina fakts, ka seši no jaunuzņemtajiem zvērinātajiem advokātiem ir tiesību zinātņu doktori – Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors Kaspars Balodis, bijušais AS “Reverta” daļas vadītājs Rolands Neilands, “Lindorff Oy” Latvijas filiāles vecākais jurists Andris Pešudovs, zvērināta advokāta Romualda Vonsoviča biroja juriste Zane Sedlova, Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļas vadītāja Una Skrastiņa un zvērinātu advokātu biroja “Brandes Rechtsanwalte” juriste un mediatore Inga Švarca.

Tāpat par zvērinātiem advokātiem kļuvuši zvērinātu advokātu palīgi Agnese Bulmeistere, Andis Ozoliņš, Mārtiņš Pētersons, Reinis Sokolovs, Māra Stabulniece un Madara Stūrīte, pašnodarbinātas personas juridisko pakalpojumu sniegšanā Inese Baikovska un Zane Ruka, juridiskā biroja “Gerions” valdes locekle Natasja Laikovska.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46.pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211