23. septembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma piecu zvērināto advokātu zvērestu, kas ļauj viņiem sākt zvērinātu advokātu darbību.

Advokātu rindas papildina bijušais Administratīvās apgabaltiesas tiesnesis Edgars Puriņš un bijušais Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesis Gatis Štauers, kā arī Valsts kases Juridiskā departamenta vecākais referents Kristaps Hahelis, zvērināta advokāta palīgs Imants Jansons un AS SEB banka vecākā juriste Ieva Krasovska.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc zvēresta pieņemšanas atzina, ka ir žēl, ka tiesnešu rindas atstāj jau pietiekami pieredzējuši tiesneši, taču pozitīvi, ka viņi tomēr paliek tiesu sistēmai piederīgi. Visiem jaunuzņemtajiem advokātiem I. Bičkovičs atgādināja, ka arī no viņu darba veidosies sabiedrības viedoklis par tiesu sistēmu, tādēļ vēlēja advokāta pienākumus pildīt godprātīgi un profesionāli.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc personas uzņemšanas Latvijas Zvērinātu advokātu padomes advokātu skaitā, saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211