Tieslietu padome atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto apgabaltiesu un rajona (pilsētu) tiesu budžeta pieprasījumu, kā arī Augstākās tiesas budžeta pieprasījumu šim gadam. Vienlaikus lēmumā atgādināts par nepieciešamību palielināt tiesu darbinieku atalgojumu, kas šobrīd ir kļuvis kritiski nekonkurētspējīgs.

Gan Augstākās tiesas, gan apgabaltiesu un rajona (pilsētu) tiesu budžeta prioritātēs, kas Tieslietu padomē apstiprinātas pagājušā gada augustā, kā pirmā prioritāte bija tiesnešu un tiesu darbinieku atalgojuma paaugstināšana.

Izpildot Satversmes tiesas spriedumu, tiesnešu algas šogad ir paaugstinātas. Taču tiesu darbinieku atalgojuma paaugstināšanu no 2019.gada valsts budžeta prioritātēm izpildvara ir dzēsusi.

Tieslietu padome 25.februāra sēdē pieņemtajā lēmumā atgādina par šo prioritāti kā absolūti nepieciešamu kvalitatīva tiesu darba nodrošināšanai. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pauda pārliecību, ka nākamā gada budžetā, ko sastādīs jaunā valdība, šī pozīcija būs iekļauta prioritāšu sarakstā.

Lēmumu Tieslietu padome pieņēma 2019.gada 25.februāra sēdē. Informāciju par visiem sēdē apspriestajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem skatiet šeit

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211