Tieslietu padome pirmdien, 16.decembrī, slēgtā balsojumā ar balsu vairākumu pieņēma lēmumu atbalstīt tieslietu ministra priekšlikumu Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas amatā iecelt tiesnesi Daigu Vilsoni.

Diskusijas Tieslietu padomē raisījās par to, vai akceptējams tieslietu ministra lēmums par apgabaltiesas priekšsēdētāju iecelt nevis līdzšinējo priekšsēdētāju Sandru Strenci, ko kā piemērotāko kandidāti ieteikusi Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja amata kandidātu izvērtēšanas komisija, bet gan Daigu Vilsoni, kuras kandidatūrai komisija ieteikusi pievērst uzmanību. Tieslietu ministrs norādīja, ka lēmumu pieņēmis, izvērtējot kandidātu iesniegtās apgabaltiesas attīstības koncepcijas, līdzvērtīgo komisijas balsojumu, kā arī to, ka komisija ir saņēmusi informāciju, kas ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja rīcībā un kas rada šaubas par Rīgas apgabaltiesas reputāciju.

Vairāki Tieslietu padomes locekļi norādīja, ka nepieņemami ir publiskot faktus, kas nav pierādīti, tādējādi metot aizdomu ēnu pār lielāko apgabaltiesu un visu tiesu sistēmu. Vienlaikus izskanēja viedoklis, ka tā ir tieslietu ministra likumā noteiktā kompetence – apgabaltiesas priekšsēdētāja amatā virzīt kandidātu, ko par piemērotāko atzinis pats ministrs.

 

Tieslietu padome akceptēja arī tieslietu ministra lēmumu Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas amatā uz pieciem gadiem iecelt līdzšinējo tiesas priekšsēdētāju Aiju Jermacāni.

Konkursā uz Rēzeknes tiesas priekšsēdētāja amatu bija pietikušies divi kandidāti, kandidātu vērtēšanas komisija ieteikusi ministram priekšsēdētāja amatam virzīt Aiju Jermacāni.

Tieslietu padome arī atbalstīja Odetas Turkas iecelšanu par Kuldīgas rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas priekšnieka amatā uz pieciem gadiem. Odeta Turka zemesgrāmatas nodaļu vada kopš 2003.gada.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211