Žurnāla “Jurista Vārds” 27.jūnija laidiens veltīts tieslietu sistēmas un sabiedrības komunikācijai.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas padomniece Laila Jurcēna raksta par kritiku kā tiesu varas autoritātes stiprinātāju un tiesnešu neatkarības veicinātāju, Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis – par tiesneša atvērtību informācijai. Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pauž viedokli par tiesu nolēmumu kritikas robežām un kritiku, kuras pietrūkst, proti – tiesībzinātnieku kritiku. Arī zvērināta notāre Linda Damane uzskata, ka tieslietu kritika Latvijā ir nepietiekama un nekvalitatīva. Savukārt zvērināts advokāts Dāvis Volksons raksta par it kā sīkumiem, kas veido advokatūras un visas tieslietu sistēmas tēlu un ietekmē sabiedrisko domu, bet viņa kolēģis Jurijs Baibakovs analizē komunikāciju par tieslietām krievu valodā.

Diskusijā par tieslietu sistēmas komunikāciju iesaistījusies arī mediju eksperte, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne, analizējot, vai tiesām un medijiem ir neatrisināmas problēmas. Savukārt Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače ar savas pieredzes piemēriem stāsta, kādas sekas var radīt informācijas vakuums.

Žurnālā arī sniegts ieskats mediju aptaujā par tiesu komunikācijas vērtējumu. Šo materiālu – skatiet šeit

"Jurista Vārda" redakcija cer, ka šis žurnāla numurs kalpos kā ievads un ierosme šonedēļ Cēsīs paredzētajai sarunai festivāla LAMPA ietvaros par komunikācijas un tieslietu kritikas izaicinājumiem šodienas Latvijā.

Diskusija “Sabiedrība un tiesa: sarunāties vai norobežoties?” norisināsies festivāla pirmajā dienā, 30. jūnijā, plkst.18.00–19.30 teltī SPULDZE.

Diskusijā piedalās Dace Blūma, Cēsu rajona tiesas priekšsēdētāja, Juris Stukāns, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs, Nellija Ločmele, žurnāla „Ir” galvenā redaktore, Zane Mače, Latvijas Radio žurnāliste, Sandis Bērtaitis, advokātu biroja FORT advokāts, partneris, un Veronika Krūmiņa, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja. Sarunu vadīs „Jurista Vārda” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Vairāk par sarunu festivālu LAMPA skatiet šeit

Diskusija “Sabiedrība un tiesa: sarunāties vai norobežoties?” videoieraksts

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211