Līdz ar 12.Saeimas darbības sākumu un Saeimas komisiju priekšsēdētāju ievēlēšanu, kā arī ar jaunā Ministru kabineta apstiprināšanu mainās Tieslietu padomē pārstāvētās amatpersonas.

Turpmāk Tieslietu padomes sastāvā būs Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, kas Tieslietu padomē iepriekš jau darbojies kā tieslietu ministrs.

Otra amatpersona, kas mainās, ir tieslietu ministrs. Turpmāk Tieslietu padomē strādās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Tieslietu padomes sastāvā atbilstoši likuma „Par tiesu varu” 89.1 pantam ir 15 locekļi – septiņi vēlēti tiesneši un astoņi pastāvīgie locekļi (amatpersonas) – Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Satversmes tiesas priekšsēdētājs, ģenerālprokurors, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, tieslietu ministrs, Zvērinātu advokātu padomes, Zvērinātu notāru padomes un Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāji.

Kopš Tieslietu padomes izveidošanas 2010.gadā Saeimas Juridiskajai komisijai vadītāji nebija mainījušies, visus gadus Tieslietu padomē to pārstāvēja Ilma Čepāne. Savukārt tieslietu ministri mainījās piecas reizes.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211