Augstākās tiesas plēnumā 30. augustā aizklātā balsojumā par Augstākās tiesas pārstāvi Tieslietu padomē ievēlēja senatori Ināru Gardu.

Par viņu nobalsoja 27 no 36 klātesošajiem Augstākās tiesas tiesnešiem.

Amatam Tieslietu padomē bija izvirzīti divi pretendenti - bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Senāta Administratīvo lietu departamenta senators Andris Guļāns un Senāta Civillietu departamenta senatore Ināra Garda.

Senāta Krimināllietu departamenta senatori, izvirzot Ināras Gardas kandidatūru, norādīja uz viņas darba pieredzi, kas gūta, strādājot visu līmeņu tiesās - rajona tiesā, apgabaltiesā un Augstākajā tiesā. Arī Administratīvo lietu departaments, izvirzot Andra Guļāna kandidatūru, norādīja uz viņa ilggadējo pieredzi tiesu sistēmā, kā arī uz to, ka bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs piedalījies Tieslietu padomes idejas attīstībā jau no pašas sākuma, un šī pieredze varētu būt noderīga Tieslietu padomes darbā.  

Tieslietu padome Latvijā tiek veidota pirmo reizi. To vadīs Augstākās tiesas priekšsēdētājs. Pastāvīgie Tieslietu padomes locekļi ir Satversmes tiesas priekšsēdētājs, tieslietu ministrs, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, ģenerālprokurors, Zvērinātu advokātu padomes, Zvērinātu notāru padomes un Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāji. Vēl Tieslietu padomes sastāvā ir jābūt vienam Augstākās tiesas plēnuma ievēlētam tiesnesim un sešiem Tiesnešu konferences ievēlētiem pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211