Saeima 4.decembrī piešķīra Goda tiesneša statusu bijušajam Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājam Gunāram Aigaram un bijušajai Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājai Astrīdai Hertai Bērziņai.

Priekšlikumu piešķirt Goda tiesneša nosaukumu Aigaram un Bērziņai Saeimai nosūtīja Tieslietu padome.

Priekšlikumu par Goda tiesneša nosaukuma piešķiršanu Gunāram Aigaram bija iesniedzis Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kurš to savukārt darījis pēc Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja Māra Vīganta priekšlikuma.

Priekšlikuma pamatojumā norādīts, ka Aigars tiesneša darbam veltījis 47 mūža gadus. No 1967.gada bijis Liepājas tiesas tiesnesis un šīs tiesas priekšsēdētājs, 1990.gadā kļuvis par Augstākās tiesas tiesnesi. 1995.gadā, veidojot jauno Augstākās tiesas struktūru, ievēlēts par Civillietu tiesu palātas priekšsēdētāju un šajā amatā bijis līdz aiziešanai pensijā 2014.gadā. Deviņpadsmit gadus bijis Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks, piecpadsmit gadus arī Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas priekšsēdētājs.

Priekšlikumu par Goda tiesneša nosaukuma piešķiršanu Astrīdai Hertai Bērziņai Kurzemes apgabaltiesas kolektīva vārdā iesniegusi tiesas priekšsēdētāja Silva Reinholde.

Pieteikumā norādīts, ka Astrīda Herta Bērziņa bijusi Kurzemes apgabaltiesas tiesnese un priekšsēdētāja kopš apgabaltiesas izveidošanas 1995.gadā līdz aiziešanai pensijā 2005.gadā. Pirms tam 17 gadus bijusi Liepājas tiesas tiesnese, kopš 1989.gada arī Liepājas tiesas priekšsēdētāja.

Saskaņā ar likuma "Par tiesu varu" 66.pantu Saeima pēc Tieslietu padomes priekšlikuma var piešķirt Goda tiesneša nosaukumu tiesnesim, kurš godprātīgi strādājis un izbeidzis tiesneša darbību.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211