Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta 10.decembrī tā saucamajā Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas, kā arī Tukumā un Jūrmalā notikušo zādzību un laupīšanu lietā apmierināja apsūdzētā un viņa aizstāvja lūgumu nozīmēt apsūdzētajam papildus komplekso tiesu psihiatrisko un tiesu psiholoģisko ekspertīzi. Līdz ar to tiesa atlika lietas izskatīšanu.

Apelācijas instances tiesa lietu apelācijas kārtībā skata sakarā ar prokurora apelācijas protestu un vairāku apsūdzēto un viņu aizstāvju apelācijas sūdzībām par Zemgales apgabaltiesas spriedumu. AT Krimināllietu tiesu palāta lietu sāka skatīt šī gada martā, turpinot lietas iztiesāšanu oktobrī un decembrī.

Lietā apsūdzētas septiņas personas. Bruņotā laupīšana Jēkabpilī notika 2011.gada 25.janvārī. Laupītāji, ierodoties spēļu zālē „Fenikss”, ievainoja spēļu zāles darbinieku un nolaupīja Ls 104 500. No spēļu zāles bruņotās bandas dalībnieki devās prom ar Chrysler Voyager markas automašīnu. Viņus sāka vajāt policija un iedzina strupceļā. Izcēlās apšaude, kuras laikā gāja bojā Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas Viesītes iecirkņa vecākais inspektors. Apšaudē tika ievainoti arī divi citi policisti un trīs no pieciem noziedzniekiem. Visus bandas locekļus izdevās aizturēt.

Ar Zemgales apgabaltiesas 2012.gada 20.decembra spriedumu viens apsūdzētais sodīts ar mūža ieslodzījumu, viens ar 20 gadu un viens ar 18 gadu cietumsodu. Trīs apsūdzētie sodīti ar brīvības atņemšanu uz 13 gadiem. Vienam apsūdzētajam, kurš apsūdzēts epizodē par zādzību Jūrmalā, tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem. Tiesa apmierināja arī vairākas kaitējuma kompensācijas par labu cietušajiem.


Informāciju sagatavoja Baiba Kataja, Augstākās tiesas preses sekretāre
Tālr.: 67020396; e-pasts: baiba.kataja@at.gov.lv