Ēģiptes vārds Latvijā aktualizējās saistībā ar Latvijas un Austrālijas dubultpilsoņa žurnālista Pētera Grestes apcietināšanu, bet Ēģiptes Kasācijas tiesa kļuva populāra pēc tam, kad lika pārskatīt žurnālista lietu un atbrīvoja Gresti no apcietinājuma. Taču ne tikai šī viena lieta varētu būt abu valstu tiesu savstarpējas intereses vērta, jo kolēģu pieredze vienmēr ir noderīga, tiekoties ar Ēģiptes Kasācijas tiesas viceprezidentu Nabeel A.Sadek, sacīja Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Augstāko tiesu Nabeel A.Sadek apmeklēja Latvijas vizītes ietvaros 9.jūnijā. Sarunā ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un Administrācijas vadītāju Sandru Lapiņu pārrunāti abu valstu tiesām aktuāli jautājumi – tiesu lietu uzkrājuma samazināšanas iespējas, Tieslietu padomju darbība, tiesu modernizācija. Ēģiptes viesis atzina, ka moderno tehnoloģiju plašā izmantošana Latvijas tiesu darbā bijis pozitīvs pārsteigums, ko ir vērts pamācīties.

Ēģiptes Kasācijas tiesas viceprezidenta vizīti Latvijā organizēja Latvijas Republikas Ārlietu  ministrija, un tās laikā viesis apmeklēja Tiesu administrāciju un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu, tikās ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211