Ceturtdien, 1.jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma astoņu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildināja tiesību zinātņu doktors bijušais Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas prokurors Aldis Pundurs, zvērinātu advokātu palīdzes Jeļena Balakleiska, Sandra Heidingere un Linda Spurele, Tieslietu ministrijas juriskonsults un zvērinātu advokātu biroja jurists Gunvaldis Davidovičs, individuāli praktizējošs jurists Uģis Lapiņš, Latvijas juristu arodbiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Raido Mills un sertificēta maksātnespējas administratore Sanda Ziedone.

Uzrunājot advokātus, Augstākās tiesas priekšsēdētājs vēlēja viņiem savā turpmākajā darbā domāt ne tikai par savu un advokātu autoritāti, bet visas Latvijas tiesu sistēmas cieņu un autoritāti, jo advokatūra ir daļa no šīs sistēmas.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs vēlēja jaunajiem kolēģiem ar savu darbu un zināšanām pierādīt sevi un būt veiksmīgiem plašajā advokātu saimē.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46.pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211