Saeima 5.marta sēdē bijušajam Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesim habilitētajam profesoram Kalvim Torgānam piešķīra Goda tiesneša nosaukumu.

Priekšlikumu par Goda tiesneša nosaukuma piešķiršanu Kalvim Torgānam bija iesniegusi Saeimas Juridiskā komisija, Tieslietu padome to atbalstīja un atbilstoši likumam ar priekšlikumu vērsās Saeimā.

Pieteikumā norādīts, ka Kalvis Torgāns ir izcils jurists, profesionalitāte un autoritāte civiltiesību nozarē. Viņam ir liela loma juridiskās zinātnes veidošanā un civiltiesību izpratnes veicināšanā valstī, kā arī ievērojami ieguldījumi Augstākās tiesas Senāta judikatūras attīstībā. Kalvis Torgāns ar savu profesionālo darbību ir stiprinājis tiesas reputāciju sabiedrībā. Aktīvi līdzdarbojies likumdošanas procesos, piedaloties gan likumprojektu darba grupās, gan Juridiskās komisijas sēdēs.

Kalvis Torgāns par Augstākās tiesas Civillietu departamenta senatoru kļuva 2008.gadā. Sasniedzot maksimālo tiesneša amata vecumu, 2009.gadā viņa pilnvaras atbilstoši tā brīža likumā noteiktajai iespējai tika pagarinātas par pieciem gadiem.

Kalvis Torgāns ir astotais Augstākās tiesas tiesnesis, kam piešķirts Goda tiesneša nosaukums. Līdz šim to saņēmuši Aiva Zariņa, Pāvels Gruziņš, Valda Eilande, Rolands Krauze, Roberts Namatēvs, Rita Saulīte un Gunārs Aigars.

Saskaņā ar likuma „Par tiesu varu” 66.pantu Saeima pēc Tieslietu padomes priekšlikuma var piešķirt Goda tiesneša nosaukumu tiesnesim, kurš godprātīgi strādājis un izbeidzis tiesneša darbību.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211