Tieslietu padome atbalstīja Tieslietu ministrijas priekšlikumu par Siguldas tiesas un Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas darbības izbeigšanu jeb reorganizāciju.

Siguldas tiesu paredzēts reorganizēt, to pievienojot Rīgas rajona tiesai. Savukārt Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas darbības teritorija tiks pievienota Vidzemes priekšpilsētas tiesas darbības teritorijai.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina skaidroja, ka Siguldas tiesas tiesneši juridiski tiks pārcelti darbā Rīgas rajona tiesā, bet strādās līdzšinējā darba vietā Siguldā. Savukārt Centra rajona tiesas tiesnešus domāts pārcelt uz vairākām citām tiesām – lielāko daļu uz Vidzemes priekšpilsētas tiesu, bet daļu arī uz Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesu, jo tajā ir viena no augstākajām noslodzēm, kā arī uz Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesu, kurā paredzēts veidot specializāciju bērnu pārrobežu prettiesiskas aizvešanas un aizturēšanas lietās.

Šis ir pirmais solis plānotajā tiesu namu reformā, ko Tieslietu padome konceptuāli atbalstīja jau 16.jūnija sēdē un kas atbalstīta arī Ministru kabinetā. Reforma paredz, ka apgabaltiesu darbības teritorijā esošo rajonu (pilsētu) tiesu apvienošana paredzama pakāpeniski, sākotnēji reformu ieviešot Rīgas tiesu apgabalā. Taču, kā informēja ministrijas pārstāve, nākamo tiesu apvienošana tuvākajā laikā nav plānota.

Tieslietu padomes locekļi norādīja uz nepieciešamību Tieslietu ministrijai reformas gaitā vairāk konsultēties ar tiesām un sniegt tiesnešiem un darbiniekiem vairāk tiešas, caur medijiem nepastarpinātas, informācijas.

Lēmumu Tieslietu padome pieņēma 29.septembra sēdē. Informāciju par visiem sēdē skatītajiem jautājumiem skatiet šeit

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211